Youtuberlar Vergi Mükellefi Olacak!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, sosyal medya hesapları üzerinden ürün tanıtımı yaparak gelir elde eden kişileri tespit ederek vergi alacaklarını açıkladı...

Elde edilen bilgilere göre: Maliye Bakanı Naci Ağbal, sosyal medya hesapları üzerinden ürün tanıtımı yaparak gelir elde eden kişilere yönelik önemli bir açıklamada bulundu. Anadolu Ajansı'na konuşan Bakan Ağbal söz konusu kişiler tespit edilerek vergi mükellefi yapacaklarını söyledi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın yaptığı açıklamaya göre çıkan hususlar şöyle;" Bir kişi internette ister kendi sayfasına reklam alsın, isterse video çekerek twitler atıp oradan gelir elde etsin. Her para kazanan nereden kazanırsa kazansın vergisini ödemek zorunda olacak. Kazanç doğuran faaliyetler bu ortamlarda yürütenler ya kendiliğinden gelip vergi mükellefi olacak veya biz onları tespit edeceğiz ve resmen mükelled yapacağız. Vergi mükelledi olmanın yaşı olmayacak. 18 yaşın altındaysa kanuni temsilcisi kimse onun adına beyanname verecek" dedi.

Sosyal medyada en çok takipçisi olan isimlerden Enes Batur'un Youtebe'da 6.974.361, Orkun Işıtmak'ın 4.675.626, Kafalar'ın (Atakan Özyurt
Fatih Yasin ve Bilal Hancı) 3.508.00, Danla Bilic'in ise 1.684.435 takipçisi var. Kerimcan Durmaz'ın ise 2.4 milyon Instagram takipçiye sahip.
dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları