YouTube'a mesajlaşma özelliği geldi!

YouTube’un video mesajlaşma özelliği artık web’deki kullanıcılara sunuluyor.

Geçtiğimiz ağustos ayında YouTube, Android ve iOS için mobil uygulamalarında yeni bir mesajlaşma özelliği kullanıma sundu. Şimdi, neredeyse bir yıl sonra, video platformu internete “Mesajlar” getiriyor.

Yukarıdaki fotoğraftan da görebildiğiniz gibi, web'de YouTube'a gittiğinizde, sohbet balonu gibi görünen zil ve hızlı başlatıcı arasında yeni bir simge görmeniz gerekir. Bunu tıkladığınızda, mesajlaştığınız veya video paylaştığınız farklı kişilerin kronolojik bir listesini göreceksiniz.

Henüz hiç kimseyi “arkadaş” olarak seçmediyseniz, Kişiler seçeneğini belirlediğinizde sizi “Daha fazla kişi ekle” ye olanak tanıyan bir düğmeyle başka bir sayfaya bağlanırsınız.

Bunun üzerine tıklamak, sizinle paylaşılabilecek bir davet bağlantısı verecektir. YouTube’da mesaj göndermek istediğiniz herkese mesaj gönderebilirsiniz.

Son olarak, bir video izlerken tam ortasındayken YouTube’un paylaşım menüsüne erişebilirsiniz. Ancak Mesajların eklenmesiyle pop-up'ın üst kısmı son kişileriniz tarafından ele alınır. Sohbet etmek için diğer kişileri arayabilir veya yalnızca videonun bağlantısını daha geleneksel bir ortamda paylaşabilirsiniz.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları