Youtube Yorumlar Bölümü Yenilendi

Video konusunda en çok kullanılan sosyal platformlardan bir tanesi YouTube olurken YouTube'da yapılan yorumlara farklı özellikler geliyor. İşte yeni yapılan değişiklikler.

Google tarafından yönetimi gerçekleştirilen YouTube özellikle video altındaki yorumlar bölümüyle oldukça etkin bir şekilde kullanılıyor. Şu anda sektörde lider olmasının yanı sıra ciddi rakipleri bulunan YouTube için Google yeni güncellemeler getirdi.

Yorumlara Farklı Özellikler Geliyor

Yapılan yeni güncelleme ile birlikte artık yeni yorum araçlarının kullanılması mümkün olurken bu araçların kontrolü büyük oranda içerik yayıncısının elinde olacak. İçerik yayıncısı istediği yorumları daha üst sıralarda tutabilecek ve böylece yorumların sıralamasının değiştirilmesi mümkün olacak. Önceki versiyonlarda tarihe göre otomatik bir şekilde sıralama yapılırken yeni düzenlemeler sonrasında bu yetki kullanıcılara verilecek. Aynı zamanda içerik üreticilerinin de yorum yapan kişiler ile iletişime geçebilmesi adına özel bir kalp işareti ekleniyor. Böyle çok beğenilen yorumları içerik yayıncısı tarafından yapılacak beğeniler ile etkileşim de arttırılmış olacak.

Ayrıca içerik yöneticisi tarafından yapılacak yorumlarda yazı tipinin rengi farklı olabilecek ve böylece bu kişi tarafından yapılacak yorumlar ilk bakışta fark edilebilecek. İçerik yayıncılarına çok farklı yetkiler veren bu düzenlemeler kuşkusuz yorumlarda yaşanılan handikapların ortadan kaldırılmasının sağlayacak. Bu açıdan önümüzdeki dönemlerde resmen kullanıma sunulacak bu yorum özellikleri ile birlikte sosyal medyanın çok daha etkin bir şekilde kullanılması bekleniyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları