Yeni Nexus'ta SnapDragon 821 Olabilir!

Google tarafından özel bir işbirliği ile bu yıl kullanıcılar ile buluşturulacak yeni Nexus modelinin Snapdragon 821 işlemciyle gelebileceği iddia edildi.

Google tarafından bugüne kadar kullanıcılar ile buluşturulan Nexus cihazlar büyük ilgi görürken 2016 yılında kullanıma sunulacak yeni cihaz için oldukça iddialı bir açıklama gündeme getirildi. Snapdragon 821 modelinin cihazda kullanılabileceği belirtilirken bu özelliğin telefonda yer alması halinde şu anda kullanımda olan pek çok markanın amiral gemisine önemli bir fark atılacak.

Konuyla ilgili özellikle yabancı basında yer alan iddialarda Google'ın Nexus'ta çıtayı yükseltmek istediği ve bu bakımdan yüksek donanımlar ile kullanıcılara ulaşmayı amaçladığı belirtildi. Google'ın bu yıl çıkartılacak modelde iş ortağı geçen yıl olduğu gibi yine Huawei olacak. Yeni Nexus modelleri için bugüne kadar resmi bir tarih açıklaması yapılmazken Eylül ve Ekim ayı itibariyle yeni modellerin resmen tanıtılması ve kullanıcılar ile buluşturulması bekleniyor.

Telefon için bugüne kadar herhangi bir iddia gündeme gelmezken Snapdragon 821 işlemcinin kullanılacağı dışında herhangi bir detaya sahip değiliz.

Fakat Google Huawei işbirliği ile üretilecek Telefonda yüksek özelliklerin kullanılacak olması oldukça güçlü bir ihtimal olarak görülüyor. Bugüne kadar SnapDragon 820 işlemci modelini kullanan sadece Asus'un özel cihazı Zenfone 3 Deluxe olmuştu. Bu bakımdan Google'ın cihazında bu donanımı tercih etmesi de oldukça önemli bir özellik olarak ön plana çıkacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları