Yeni Nexus Telefonlar Ne Zaman Tanıtılacak?

HTC ve Google ortaklığı ile geliştirilen ve bu yıl içerisinde piyasaya sunulması beklenen telefonlar için net bir ay belirlendi.

Bugüne kadar telefonları ne zaman tanıtılacağı ile ilgili ciddi soru işaretleri bulunsa da yapılan son paylaşımlarda Nexus modellerinin Eylül ayı içerisinde tanıtılacağı belirtildi. İki farklı cihaz için bugüne kadar pek çok detay gündeme gelmişti. Telefonlar ile ilgili pek çok bilginin paylaşılmasına rağmen telefonların tanıtım tarihi ile ilgili hiçbir bilginin gündeme gelmemesi kullanıcıların merakını daha da arttırırken yapılan son paylaşımlarda Eylül ayı içerisinde tanıtımlarını gerçekleştirileceği ve ardından telefonlarını satışa çıkacağı belirtildi.

Yeni telefonlarda Android işletim sisteminin son versiyonu olan 7.0 sürümünün kullanılacağı belirtilirken bu sürümle birlikte Google Asistanın da devreye alınması bu konudaki beklentileri de arttırmış durumda. Yeni işletim sisteminin ve telefonun nasıl bir performans sunacağı, sunulan yeni özelliklerin kullanıcılar tarafından ne kadar ilgi göreceği merak edilirken Eylül ayı pek çok açıdan yeniliklere sahne olacak. Google ve HTC’nin yanı sıra Apple gibi sektördeki önemli markaların da Eylül ayı içerisinde tanıtım yapacak olması pek çok yeniliğin mobil sektöre kazandırılmasını sağlayacak.

Sailfish ve Marlin kod adına sahip telefonların piyasaya çıkarılacağı Eylül ayı içerisinde Google ve HTC’nin yeni modelleri ile ne kadar satış yapacağı da önümüzdeki aylarda görülmüş olacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları