Yeni Macbooklar Ne Zaman Geliyor?

Apple tarafından geliştirilen ve piyasaya sunulan Macbook modellerinin yeni versiyonunun önümüzdeki aylarda yapılacağı belirtildi.

Apple tarafından Eylül ayı içerisinde gerçekleştirilen özel etkinlikte yeni bir MacBook modelinin tanıtılması beklense de etkinlikte yeni modele yer verilmemişti. Bu bakımdan MacBook için yeni bir tanıtım etkinliğinin düzenleneceği düşünüldüğü gibi gelen bilgiler de bu doğrultuda oldu. Son gelişmelere göre Apple tarafından önümüzdeki günlerde yeni bir tanıtım düzenlenerek Macbookserisi resmen piyasaya sunulmuş olacak.

Macbook Tanıtımı Ne Zaman?

MacBook Pro ve MacBook Air için güncelleme yapılması beklenirken Apple tarafından yapılacak tanıtımlar ile birlikte bu konuda beklentiler de karşılanmış olacak. Uzun süreden beri yeni bilgisayar modelleri ile ilgili herhangi bir güncelleme yapmayan Apple piyasada bu yönde bir beklenti yaratmış durumda ve bu nedenle hem beklentilerin karşılanması hem de yeni bir versiyonun piyasaya sunulması adına bu yıl içerisinde bir güncellemenin ve tanıtımın yapılmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Marka tarafından yapılacak özel tanıtımlar ile birlikte bu konuda yeni cihazlarda satın alınabilir duruma gelecek. Bu bakımdan pek çok kişi için büyük önem arz eden yeni cihazlar tanıtımın ardından satın alınarak iş veya kişisel olarak kullanılması mümkün olacak.

Ekim’de Geliyor

Konuyla ilgili yapılan son paylaşımlarda Apple'ın Ekim ayı içerisinde yeni bir tanıtım gerçekleştirileceği belirtilirken bu tanıtım ile birlikte 2016 yılında yeni bir güncelleme de yapılmış olacak. Bu bakımdan yeni bir bilgisayar satın almak isteyen kişiler için de Ekim ayı itibariyle oldukça önemli bir alternatif yaratılmış olacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları