Yeni iOS Güncellemesi Geldi!

iOS 11.4'ün ardından performans iyileştirmelerinin yanı sıra yenilikleri beraberinde getiren bir güncelleme yayınladı...


Apple'ın son zamanlarda birçok güncelleme yaptığını daha öncede sizlerle paylaştık. iOS 11.4'ün yayınlanmasından sonra Apple TV ve Apple Watch içinde güncelleme getiren şirket, MacOS High Sierra sürümünü de 10.13.5'e yükseltti.

Performans iyileştirmeleri ve hata düzeltmelerinin yanı sıra Apple cihazlar arası mesajları senkronize etme özelliği de eklendi. Getirilen son güncelleme ile beraber bu yeni özellik; iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarının yanı sıra MacOS cihazlarda kullanılabilecek.

iCloud’un yeni senkronizasyon özelliği sayesinde, tüm cihazlarda ki sohbetlerinize eş zamanlı olarak erişebiliyorsunuz. Böylece yeni bir Apple cihaza geçtiğinizde konuşma geçmişiniz kaybolmuyor, belirli bir konuşmayı ya da mesajı sildiğiniz zaman ise aynı Apple Kimliği kullanılarak güncel durum tüm cihazlara yansıtılıyor.

Ek olarak Apple’ın her yıl düzenlediği WWDC etkinliği ile birlikte iOS 12, gelecek nesil WatchOS, TvOS ve MacOS 10.14 sürümlerinin tanıtılması bekleniyor.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları