Yeni Honda NeuV İnsan Duygularını Anlıyor mu?

Honda insan duygularını okuyabilen ve ona cevap verebilecek bir otomobil üzerinde çalışıyor. Peki, başarılı olabilecek mi? İşte detaylar.

Honda NeuV olarak adlandırılan yeni model çok farklı özelliği ile ön plana çıkıyor. Konuyla ilgili elde edilen bilgilerde Honda NeuV için insan duygularının algılanması ve buna göre tepki vererek ihtiyaçların karşılanması amaçlanıyor. Bu bakımdan Honda NeuV ile birlikte otomobil kavramı yeniden tanımlanacak.

Yapay Zeka İle Donatılmış

NeuV'un insan etkileşimi ve müşterilere yeni değerler için yeni olanaklar yaratan özel bir yapay zekaya sahip olacağı belirtilirken araç bu yeni sistem ile birlikte tüm hizmetleri sürücü ve yolcular için sunacak.

Otomobil deneyimini farklı bir boyuta taşımak için yapay zeka ve robotik verilerin gücünden faydalanan Honda, bugün yaptığı açıklamada, Kooperatif Hareketlilik Ekosistemi'nin 2017'deki temel konusu olacağını söyledi

NeuV görünüşte küçük ve hafif olarak görülse de araç hiçbir handikaba sahip değil. Trafik ve park etme sorunları olan kalabalık şehirlerde dolaşmak için Honda NeuV çok cazip bir seçenek sunacak. Öyle ki bu araç ile park konusunda sorun yaşanması pek muhtemel değil.

Honda NeuV İnsanları Nasıl Anlayacak?

Honda NeuV için elde edilen bilgiler şimdilik bunlarla sınırlı. Honda NeuV modelinin insan duygularının nasıl algılayacağı ve nasıl tepki vereceği tam olarak bilinmiyor. Fakat yapılacak tanıtım ile birlikte bu konuda tüm teknik altyapının ortaya çıkarılması bekleniyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları