Yeni Bir Apple Ürünü Ne Zaman Alınmalı?

iPhone, iPad ya da Mac gibi Apple tarafından kullanıma sunulan cihazları almak isteyen kişiler doğru zamanı tercih ederek çok daha avantajlı bir şekilde ürünlere sahip olabilir.

Apple istisnalar dışında yıl içerisinde belirli bir takvimi takip etmektedir. Cihazların tanıtımından satışa çıktığı döneme kadar her zaman belirli bir periyodu takip ederek böylece kullanıcıların yeni sisteme alışmak yerine belli bir alışkanlığın olmasını sağlamaktadır. Apple tarafından uygulanan bu sistem en uygun zamanların da belirlenerek bu zamanlarda ürün alınmasını da avantajlı hale getirmektedir.

iPhone için Sonbahar aylarını tercih eden Apple bu bakımdan yeni iPhone alacak kişilere de Eylül ayını işaret etmektedir. Temmuz ve Ağustos aylarında alınacak yeni bir iPhone kullanıcıların kısa bir süre sonra eski bir modeli kullanmasına neden olacaktır. Bu nedenle yeni bir model almak isteyenlerin mutlaka Sonbahar aylarını beklemesi ve marka tarafından yapılacak yeni tanıtımlardan beğendiği bir modeli alması çok daha yararlı olacaktır.

Apple’ın farklı özellikleri ile piyasada her zaman cazip durumda bulunan MacBook modellerinden birisini almak isteyen kullanıcıların ise Eylül ve Ekim dönemlerini tercih etmesi gerekir. Özellikle yüksek fiyatlar ile satılan cihazların bu dönemlerde yüzde 5’lik indirimler ile satışa sunulması kullanıcıların büyük bir avantaj elde etmesini sağlayacaktır.

Apple cihazları için takip edilmesi gereken en önemli ise Aralık’tır. Yıl sonu ve yeni yılın bir başlangıcı olarak Aralık ayında farklı kampanyalar ile kullanıcılara imkan sağlayan Apple bu açıdan özellikle ekonomik bir şekilde Apple kalitesini almak isteyenlere seçenek sunmaktadır.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları