Xiaomi'den Mi Sports Bluetooth Kulaklık Geldi

Dünyanın en iyi telefon üreticilerinden birisi olan Xiaomi yaptığı son duyuruda Xiaomi Mi Sports bluetooth kulaklık tanıtımını gerçekleştirdi.

Telefon üretiminin yanı sıra telefonlar ile uyumlu donanımların da üretimini gerçekleştiren Xiaomi özellikle kablosuz kulaklık kullanmak isteyen kişilere yönelik yeni bir cihazı duyurdu. Yapılan tanıtımlarda Xiaomi Mi Sports adı verilen yeni bir bluetooth kulaklık görücüye çıkarılırken kulaklığın yüksek kapasiteli olması da dikkatlerden kaçmadı.

7 Saat Kullanım Süresi Var

Benzer donanımların kullanım süreleri oldukça kısıtlı olurken Xiaomi tarafından geliştirilmiş ürünün kullanım süresi tek bir şarj ile 7 saat. 110mAh kapasiteli bir bataryanın kullanıldığı kulaklık böylece daha uzun süreli kullanımlara imkan veriyor. Aynı zamanda kulaklıkların hafif olması da kullanımda sorun yaşanmasına önlüyor. Özellikle uzun süreli kullanımlarda kulakların ağır olması çeşitli ağrılara ve kullanım zorluklarına yol açarken Xiaomi bu konudan 17 gram ağırlığındaki kulaklığıyla sorunu çözmüşe benziyor.

Kulaklık akıllı telefonlar ile Bluetooth üzerinden bağlantı kurmayı başarırken görüşmeler ya da müzik dinleme gibi pek çok işlemde kolay bir şekilde yapılabilir. Yapılan açıklamalarda kulaklığın özellikle dışarıda kullanılması sırasında su temasına karşı dayanıklı olmasının amaçlandığı ve bu doğrultuda çeşitli sertifika işlemlerinin de yapıldığı belirtilirken kulaklık suya ve su sıçramalarına karşı oldukça dayanıklı. Böylece yağmurlu bir havada dahi kulaklığın kullanılması herhangi bir sorun yaşanmasını önleyecek. Yapılan tanıtımın ardından en çok merak edilen detay kulaklığın satış fiyatı ve ne zaman piyasaya çıkarılacağı olurken bu konuda da detaylar verildi.

11 Kasım'da ilk olarak Çin'de satışa sunulacak olan kulaklık 22 dolar gibi etiket fiyatına sahip olacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları