Xiaomi'den Kablosuz Şarj Cihazı Geliyor!

Xiaomi, Universal Fast Charge Edition isimli yeni Mi kablosuz şarj cihazını cazip fiyata tanıttı...


Çin'in yükselen yıldızı Xiaomi, Universal Fast Charge Edition adındaki yeni Mi kablosuz şarj cihazını tanıttı.

Alüminyum alaşalımlı bir gövdeye sahip olan şarj cihazı telefonun kaymaması için üzerine silikonkaplı bir dış koruma ile geliyor. Üstelik cihaz kablosuz şarj destekli bütün telefonlar ile uyumlu olarak çalışabilir. Buda haliyle Xiaomi markasını diğer kablosuz şarj istasyonlarından bir adım önde tutuyor.

Şirketin yapmış olduğu açıklamaya göre Mi kablosuz şarj cihazı 4mm mesafeye kadar cihazları rahat bir şekilde şarj edebiliyor. Bu sebeple metal olmadığı sürece telefon kılıfınızı çıkarmadan şarj edebilirsiniz.

Cihaz, Mi MIX 2S, iPhone X, iPhone 8 ve 8 Plus gibi akıllı telefonlar için 7,5 W, Galaxy Note 9, S9 gibi akıllı cihazlar içinse 10W kablosuz şarj desteğine sahip.

Telefonun ne kadar dolduğunu gösteren ekranıyla beraber sıcaklık koruması, aşırı gerilim koruması, kısa devre koruması gibi özelliklee de sahip. Fakat Mi şarj cihazının belki de en önemli özelliği 10 dolara satışa sunulmuş olmasıdır. Şaşırdınız değil mi? Doğru duydunuz çünkü karşınızda Xiaomi var. Kablosuz şarj cihazının 3 Eylül'de resmi olarak satışa sunulması bekleniyor.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları