Xiaomi Profesyonel Kamerayla Geliyor

Xiaomi tarafından hazırlanan yeni kamerada, aynasız bir modelin üretimi gerçekleştirildi.

Mobil sektörde yaptığı üretimler ile bilinen Xiaomi, kamera sektöründe de önemli bir adım attı. Marka tarafından yapılan son tanıtımlarda yeni bir kamera görücüye çıkarılırken, kamerada en çok dikkat çeken özelliklerden birisi aynasız bir modelin üretilmesi oldu.

Dijital Kamerada Xiaomi Markası Oluşturulacak

Xiaomi dijital kamera sektörüne de giriş yaparken, markanın ilk cihazlarının yüksek ilgi görmesi bu alanda birden Xiaomi markasını bu sektörde yukarılara çıkarabilir.

Ortakla İyi Bir Model Çıkarıldı

Xiaomi’nin ortaklarından birisi olan ve dijital kamera üretiminde birlikte çalıştığı XiaoYi, Yi M1 modelini tanıttı. Yapılan tanıtımlar ile birlikte kameranın özelliklerini öğrenmek mümkün olurken, cihazda yer alan diğer önemli bir özellik gece çekimlerine çok fazla uygun olmaması. Vizör ya da flaş olmaması nedeniyle gece çekimlerinde Yi M1 modeli kişileri zorlayacak.

20.16 MP’lik bir sensörün yer aldığı Yi M1’de Sony imzası bulunuyor. Aynı zamanda 3 inçlik bir dokunmatik ekran kullanılıyor. Böylece kişiler dokunmatik ekran üzerinden kolay bir şekilde yönetim yapılabilecek.

4K Desteği Var!

Yi M1 için önemli özeliklerden bir diğer ise 4K video kaydı özelliği. RAW desteği bulunan Yi M1, paylaşım konusunda da oldukça yetenekli. WiFi, Bluetooth gibi bağlantılar üzerinden kişiler kolay bir şekilde kişiler kamera üzerinden de paylaşım yapabiliyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları