Xiaomi Mi Pad 2 dakikalar içerisinde tükendi

Xiaomi şirketi başarılı adımlar atmaya devam ediyor. Xiaomi Mi Pad 2 fiyatı ne kadar ? Xiaomi Mi Pad 2 özellikleri neler ?

Çinli teknoloji devlerinden olan Xiaomi bu sefer tabletleri ile kullanıcının aklını cezbetti. Cihazın 64 GB'lık versiyonu çıktığı an dakikalar içerisinde tükendi. Xiaomi Mi Pad ilk seride farklı bir işletim sistemi kullanılan cihaz Xiaomi Mi Pad 2'de Intel ile iş birliği yaptı. Bu sayede belki daha fazla tutuldu fakat firma benimde gözüme girdi. Yani ileride belki kullanabileceğim bir telefon veya tablet üretirler bende kullanırım.

Çinde sabah saatlerinde internet üzerinden satışa çıkarılan bu cihaz, bir dakika gibi kısa bir sürede tükendi. Bu gerçekten şaşırtıcı bir başarı. Aslında bu işte bir terslik olabilir çünkü ne kadarlık bir üretim olduğu bilinmiyor. Yani firma 100 adet üretmiştir tabi bu dakikalar içinde tükenir. Ama genel olarak firma on binlik paketler halinde satışa sunuyor. Xiaomi Mi Pad 2 teknik özelliklerine gelirsek. 7.9 inçlik 2048x1536 piksel çözünürlükte ekrana sahip Xiaomi Mi Pad 2 modeline Atom x5 Z8500 yonga seti güç veriyor. Yonga setinde 4 adet çekirdek 2.44GHz saat hızına kadar çıkabiliyor ve 600MHz saat hızında entegre grafik birimi ile geliyor. 2GB RAM yeterli gibi duruyor. Fiyatı en azından cep yakmaz.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları