Xiaomi Mi 8 Pro Geliyor!

Xiaomi tarafından geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan akıllı telefon Mi 8 Explorer Edition, Mi 8 Pro adıyla dünya genelinde satışa sunuluyor...

Çin'li teknoloji devi en yeni akıllı telefon ailesi olan Mi 8 geçtiğimiz haftalarda duyurulmuştu. İlk olarak Çin'de satışa sunulan telefon ailesinin en güçlü üyesi olan Xiaomi Mi 8 Explorer Edition dünyaya açılıyor. Telefon Mi 8 Pro adıyla dünyayla buluşacak.

Xiaomi Mi 8 Pro, 12 + 12 Megapiksellik bir ana kamera, 20 Megapiksellik bir ön kamera ve Android 8.1 Oreo işletim sistemi gibi özellikler yer alacak. Xiaomi Mi 8 Explorer Edition modelinde olduğu gibi ekrana gömülü bir parmak izi okuyucusu bulunan telefonda 3D yüz tanıma özelliği de bulunuyor. Telefonda 2900 mAh gibi biraz düşük bir pil kapasitesi bulunacak.

Telefonun en dikkat çeken özelliği, arka yüzü şeffaf olan Mi 8 Pro'da 6.21 inçlik Full HD+ ekran, Snapdragon 845 işlemci, 4, 6 ya da 8 GB olmak üzere RAM seçenekleri, 64, 128 ve 256 olmak üzere depolama seçenekleri yer alacak. Telefonun Çin'de satılan sürümünde ise sadece 8 GB RAM ve 128 GB depolama seçeneği bulunuyordu.

Çin pazarında 553 dolara satışa sunulan Xiaomi Mi 8 Explorer Edition'ın Mi 8 Pro adıyla satışa sunulacak olan global sürümün fiyatı henüz açıklanmadı.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları