Xbox One'a Google Asistan ve Alexa Desteği Geliyor!

Söylentilere göre Xbox One'a yakında Google Asistan ve Amazon'un Alexa'sı geliyor...


Microsoft'un oyun konsolu Xbox One için oldukça dikkat çekici bir güncelleme geliyor. Microsoft özel oyun yokluğu karşısında can çekişirken diğer yandan özellikler ve servislerle doldurmak için çalışmalarını sürdürüyor. Windows Central'ın haberine göre firma oyun konsolu için planları büyütmüş vaziyette. E3 2018 etkinliği esnasında bizlere sunarmı bilinmez fakat gizli kapaklı bazı planları olduğu bir gerçektir.

Xbox One konsollarına Google Asistan ve Alexa desteği gelecek. Sızdırılan görselde "Dijtal asistanları aktif hale getir" seçeneği görünüyor. Bu seçeneğin varlığı da konsolun işleyişinde kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlanabilir. Henüz entegre amacını bilmesek bile sesli komut özelliği sayesinde konsolumuzu kontrol edebileceğimizi düşünüyoruz.

Kullanıcıların konsollarını sesle kontrol edebilmesi gibi özelliklerin yanı sıra platformlar arası desteklerle yetenekler de geliştirilebilir. Merak edilen bir diğer detay ise bu yeniliğin önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan E3 2018 konferansında karşımıza çıkıp çıkmayacağı.

Her ne kadar Microsoft tarafı bu konuda adım atacak gibi dursada oyuncular yine ve yeniden ''oyun nerede?'' sorusunu yapıştırırlarsa ne tarz bir cevap verecekler çok merak ediyoruz. Bakalım gelecek hafta Microsoft, bizlerin karşısına ne gibi yenilikler ile gelecek hep beraber göreceğiz.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları