Xbox One S İçin Özel Çip

Türkiye'de de satışa çıkan Xbox One S modeli özellikle yonga seti ile birlikte dikkatleri üzerinde toplamayı başarmış durumda.

Microsoft tarafından piyasaya sunulan son oyun konsolu Xbox One S adıyla adlandırıldı. Oyun konsolunda iyi bir performans sunmayı amaçlayan Microsoft, oyun konsolunun daha ince ve pratik bir kullanıma sahip olabilmesi adına ölçülerinde de radikal bir değişikliğe gitti.

Önceki oyun konsoluna göre yüzde 40 oranında ince ve küçük olan yeni oyun konsolu bu bakımdan çok daha gelişmiş ve iyi bir performans sunmayı başarıyor. Yeni oyun konsolu ile Türkiye pazarına da giriş yapan Microsoft, AMD tarafından özel olarak yapılan bir işlemciyi tercih etmiş durumda.

Performans Arttırıldı

Bu bakımdan performansı oldukça etkili olan, yeni oyun konsolu sunulurken kullanıcılar daha iyi bir deneyim elde edebilecek. 16nm geometrisi ile üretilen işlemci bu bakımdan Microsoft'un oyun konsolunun daha özel bir yerde konumlanmasını sağlarken oyunlardaki performans artışı da yeni işlemci ile birlikte destekleniyor.

Üstelik yeni işlemci performans ve enerji tüketimi açısından çok daha iyileştirilmiş durumda. Yapılan açıklamalarda özellikle enerji kullanımında önceki modellere göre yüzde 33’lük bir tasarrufun sağlandığı belirtilirken daha yüksek performans çok daha az bir enerji ile birlikte sunuluyor.

Türkiye’de 1899TL gibi bir fiyat ile sunulan Xbox One S için ne kadar ilginin olacağı önümüzdeki dönemlerde görülecek.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları