Xbox One 129 Hx Desteği Veriyor!

Microsoft, oyun konsolu Xbox One için 120 Hz monitör yada televizyon desteğiyle gelecek...

Microsoft, konsol dünyasında sınırları zorlamaya devam ediyor. Microsoft'un resmi açıklamasına göre Xbox One konsolu için 120 Hx'lik tazeleme hızına destek verecek. Free Sync (Grafiklerdeki kırılmaları ve bozulmaları önleyen AMD temelli bir sistem) ve 1440p çözünürlükten sonra bu önemli bir gelişme olacak.

Microsoft resmi blog sayfasında arayüz geliştirmerinin yapılacağını ve çok oyunculu oyunlarda performans artışı sağlayacaklarını duyurdu. İşin içine 120 Hz'lik monitörlere destek veren mimari de girdi. Bu uygulamalardan öncelikli olarak Xbox Insiders aboneleri yararlanacak.

Microsoft'un konsol dünyasındaki hamleleri gerçekten çarpıcı. Önceki satırlarımızda da değindiğimiz üzere önce AMD işlemcileri ve AMD grafik yongaları tarafından desteklenen FreeSync hamlesi geldi. Microsoft daha sonra Xbox One X'in 1440p çözünürlüğü destekleyeceğini duyurdu. Şimdi de 120 Hz uyumluluğu resmen duyuruldu.

Elbette her oyun 120 Hz mimarisini destekleyecek nitelikte değil. Yine de daha pürüzsüz grafiklerin ve daha yüksek performansın bizleri beklediğine eminiz.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları