Windows 10 VR Minimum Sistem Gereksinimleri Ne?

Windows 10 işletim sisteminde VR başlıklarının kullanılması adına minimum sistem gereksinimleri açıklandı. İşte detaylar.

Dünyanın en çok tercih edilen işletim sistemlerinden bir tanesi Windows 10’da kullanılacak sanal başlıklar için sistem gereksinimleri açıklandı. Özellikle Windows 10 için yeni bir güncellemenin sunulacağı belirtilirken bu güncellemeyi alan tüm cihazlardan kişiler VR başlık kullanabilecek. Üstelik konu ile ilgili geliştirilen özel bir araç sistemin yeterli olup olmadığının da test edilmesini sağlıyor.

Test Aracı Geliştirildi

Böylece kullanıcılar ilk olarak cihazların uyumluluk noktasındaki durumunu kontrol edebilecek ve sonrasında cihaz için sipariş verilebilecek. Yapılan açıklamalarda sistem gereksinimlerini için ise açıklamalar şöyle;

4GB RAM

DirectX 12 destekli grafik işlemci

4 çekirdekli işlemci (hyperthreading destekli çift çekirdekli işlemciler dahil)

USB 3.0 port

Sistem gereksinimlerine bakıldığında kullanıcıların çok fazla zorluk yaşamayacağı görünüyor. Fakat özellikle akıcı ve sorunsuz bir VR deneyimi için daha yüksek özelliklere sahip sistemlerde kullanılması öneriliyor. Bu bakımdan kişilerin minimum sistem gereksinimleri düşük olmasına karşın iyi bir performans sunabilecek bir sistem kullanması öneriliyor. Yapılacak güncelleme sonrasında uyumlu bilgisayarlarda sanal gerçeklik deneyimi çok daha iyi bir şekilde yaşanabilecek.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları