Windows 10 Müzik Uygulaması Spotify'ın Kopyası

Windows firmasının uzun zamandır üzerinde çalıştığı Windows 10 işletim sisteminin internet üzerinde hâlâ farklı sızıntıları mevcut.

Windows firmasının uzun zamandır üzerinde çalıştığı Windows 10 işletim sisteminin internet üzerinde hâlâ farklı sızıntıları mevcut. Firma tarafından bir türlü kararlaştırılamayan çıkış tarihi kullanıcılar sabırsızlandırıyor. Yetenekli yazılım üreticisinin geliştirmiş olduğu işletim sisteminin Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümleriyle karşımıza çıkan video aynı zamanda müzik uygulamalarının sürekli arayüz konusunda değişiklikler meydana geliyor. Gerçekleştirilen son güncelleme ile yapı 10122, Windows Music uygulamasını Microsoft tarafında Spotify'a çevirmiş.

Yapılan değişiklikler dünya genelinde yer alan Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümlerine eşit zaman aralıklarıyla birlikte geliyor. Bu nedenler ara yüzlder de ve uygulamalarda yavaştan yükselen bir değişiklik meydana geliyor. Son güncelleme ile Windows 10 Music uygulaması da bu güncelleme sürecinde etkilenen isimlerden bir tanesi oldu. Geliştirilen uygulamanın yeni arayüzü tamamen Spotify yazılımını andırıyor. İki yazılım arasında fark atamaya başlayacak kadar benzerlik içeren geliştirilen arayüz oldukça kullanışlı olsa da hiç bir yeniliği üzerinde barındırmıyor.

Esasında bu tasarım haliye Windows 8'de yer alan uygulamasının üzerine çok fazla özellik eklememiş gibi gözüküyor. Windows 10 Music, Siyah zemin üzerine yerleştirilen materyal tasarım aynı zamanda Microsoft sıradanlığı ile geliştirmiş olduğu yazılımı tamamen Spotify sürümüne yükseltmiş.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları