Windows 10 İlk Günde 14 Milyon Kez İndirildi

Microsoft tarafına baktığımız da oldukça kısa bir süre öncesinde indirmeye sunulan Windows 10’un indirme rakamları bloğu üzerinden paylaşıma açıldı.

Firmanın konsollarından sorumlu olan Yusuf Mehdi tarafından yapılan açıklama baktığımız da Windows 10, Toplamda bir gün içerisinde 14 milyon indirme rakamlarını geride bırakan taraf oldu.

Yapılacak olan yükseltme süreci için yedi gün yirmi dört saat çalıştıklarını açıklayan Yusuf Mehdi, Bu süreç içerisinde kullanıcıların çok sabırlı olmasını gerektiğini açıkladı. Windows 7, 8 ve 8.1 kullanıcıların ücretsiz olarak geçiş yapabilecekler Windows 10, Hatırlanacağı üzere baktığımız da 29 Temmuz da kademeli olarak indirme sürecine sunulmuştu.

Kullanıcılar için de işletim sistemlerini yükleyebilmesi adına e-Posta adreslerin girmeleri aynı zaman da rezervasyon işleminde bulunmaları gerekiyordu. Yaşanan bir zaman dilim sonucun da güncelleme bilgisayarına için indirmeye hazır hale geliyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi