Wi-Fi Cihazları Kanser Yapıyor

Lyod's adında İngiltere'de faaliyet gösteren bir sigorta firması, Wi-Fi ağlarının kansere neden olduğunu ve bu nedenle sigorta kapsamından çıkartılması gerektiğini gündeme getirdi.

İngiltere'de faaliyet gösteren sigorta şirketi tarafından yapılan son açıklamalar tüm dünya genelinde büyük bir yankı buldu. Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda Wi-Fi ağlarının insan sağlığını direk etkilediğini ve kanser gibi ciddi sağlık sorunlarına neden olabildiği belirtildi. Kişilerin sağlık sigortası gibi aldığı hizmetlerde Wifi etkenli sağlık sorunlarının sigorta kapsamından çıkartılmasını isteyen sigorta firması bu açıklamaları ile birlikte adeta gündem yarattı.

Üstelik sigorta firması sunduğu hizmetlerde bu konuyu direkt işleme koyarken bundan sonraki sigorta hizmetlerinde wifi nedeniyle rahatsızlık yaşayan ve kanser gibi ciddi rahatsızlıklara yakalanan kişilere sigorta firması tarafından herhangi bir destek verilmeyecek. Yapılan açıklamada bu detaylar da belirtilirken geçtiğimiz yıllarda Dünya Sağlık Örgütü tarafından da benzer bir rapor hazırlanmıştı. Dünya Sağlık Örgütü’nün hazırladığı raporda 2B sınıfında insanlar için kanserojen bir etkinin yaratıldığı ve bu nedenle tehlikeli olduğu belirtilmişti.

Destek Geldi!

Sigorta firmasına destek kısa süre içerisinde gelirken, İsveç Stockholm’deki Karolinska Enstitüsü nöroloji profesörü Olle Johansson gündeme gelen konuyla ile ilgili detaylı bir analiz yaptı ve gündemdeki iddiaları destekledi.

Son yıllarda bu sağlık sorunlarının giderek arttığı ve genişlediğini belirten profesör dünyadaki radyasyon limitinin giderek yükseldiğini ve bunun daha çok sağlık sorunlarına da yol açacağını söyledi.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi