WhatsApp'ta Bilinmeyen Numaralara Son!

Test aşamasında olan yeni WhatsApp vCard özelliği, kullanıcıların yeni ve bilinmeyen kişleri hızlı bir şekilde tanımasını sağlayacak...

Son birkaç aydır güvenlik soruları ile uğraşan WhatsApp uygulaması üzerinde çalışmalar son hız devam ediyor. Popüler mesajlaşma uygulaması konu hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Yeni WhatsApp vCard özelliği kullanıcıların yeni ve bilinmeyen kişileri hızlı bir şekilde tanımasını sağlayacak.

WhatsApp vCard ismi verilen bir sistem sayesinde mesaj atan kişilerin kayıtlı kimlik bilgilerini doğrudan önünüze çıkaracak. Kısacası bundan sonra karşınızdaki kişinin kimliğini öğrenmek için mutlaka numarasını kaydetmenize gerek kalmayacak.

Güncelleme şimdi Android beta kanalında test edilmeye başlanmış. Bu geliştirmenin tam olarak ne zaman kullanıcılara sağlanacağı konusunda henüz net bilgi verilmemiş. Fakat başarılı olma ve kullanıma sunulma ihtimali oldukça yüksek görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde arayan numaraların kime ait olduğunu veya listenizdeki birinin başka telefonlarda ne isimle kaydedildiğini gösteren GetContact uygulaması, ülkemizde büyük beğeniyle kazandıktan sonra güvenlik nedeniyle erişime engellenmişti. WhatsApp'ın çıkaracağı bu özellik kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağı merak ediliyor.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları