WhatsApp için yeni güncelleme geldi!

Anlık mesajlaşma uygulamasının en son güncellemesi, birçok kullanıcıyı memnun edecek bir yenilik getirdi.

Milyarlarca kullanıcısı tarafından çokça sorulan özelliklerden biri, bugün WhatsApp tarafından uygulamaya konuluyor. Artık ses kaydı gönderirken ses düğmesine parmağınızı basılı tutmanız gerekmiyor.

Tek yapmanız gereken şey ses kaydı göndermek için ses butonuna basıp yukarı doğru çekmeniz. Ses kaydını sık sık gönderen kulllanıcılar için oldukça kullanışlı bir özellik. Kayıt sırasından ayarlamasını yapabilir gönderebilir yahut dilerseniz iptal edebilirsiniz. WhatsApp, gönder düğmesine veya iptal düğmesine basana kadar kayıt düğmesini kilitleyen bir düğmeyi etkinleştirmiştir.

Daha öncesinde kullanıcılar kayıt işlemi tamamlanana kadar kayıt düğmesine dokunup basılı tutmak zorunda kaldı bu da oldukça hantal bir işlemdi. Sadece bu özellik değil son zamanlarda hayatımızın bir parçası olan YouTube için de güncelleme geldi. Kullanıcılar birbirine gönderdikleri videoları artık WhatsApp uygulaması üzerinden izleyebilecek. Yani size gönderilmiş bir YouTube videosu için WhatsApp'tan ayrı kalmayacaksınız. Bunu uygulama içerisinde kolaylıkla izleyebileceksiniz.

Peki siz yeni özellikleri nasıl buldunuz?

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları