WhatsApp Desteğini Keseceği Telefonları Açıkladı!

WhatsApp, iOS 8'den eski işletim sistemi ile çalışan iPhone'ların bundan sonra WhatsApp'ı desteklemeyeceğini duyurdu...

Telefonlardaki sürümler yükseldikçe bazı uygulamalara olan destekelerde geri çekilmeye başlıyor. Bunun üzerine WhatsApp açıklama yaptı. iOS 8'den eski işletim sistemine sahip iPhone'ların WhatsApp'ı desteklenmeyeceğini açıkadı. Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan WhatsApp bu sefer platforma entegre etiği yeni özelliği ile değil yapmış olduğuu açıklama ile gündeme geldi.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, iOS 8'den eski işletim sistemi ile çalışan iPhone'ların desteklenmeyeceğini duyurdu.
iOS 8 güncellemesi alan en eski iPhone modelleri iPhone 4s’ler olmuştu. Bu da iPhone 4 ya da daha eski bir iPhone modeline sahipseniz 2020 yılına kadar yeni bir akıllı telefon almayı düşünmeniz gerekeceği anlamına geliyor. iPhone 4S kullanıcıları ise bir süre daha WhatsApp kullanmaya devam edebilecekler.

Diğer modellere göz atacak olursak; iPhone, iPhone 3G ve iPhone 3GS bizleri karşılıyor. Sanırım artık bu modelleri kullanan kimse kalmamıştır ancak yine de kullananlar varsa aranızda şimdiden uyaralım; bu takozlardan bir an önce kurtulmaya bakın!

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları