WhatsApp Bildirimleri Yenilenecek!

WhatsApp getireceği yeni özellikleri sayesinde bildirim sekmesinin özelliklerini genişletmeyi hedefliyor...


Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, yeni özellikleri ile kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor. WhatsApp özelliklerini uygulama sürümlerii indirilmeye açılmadan önce denemesiyle bilinen WABetaInfo sitesinin açıklamasına göre, iPhone kullanıcılarını ilgilendiren yeni sürümde iki önemli özellik kullanıma sunulacak.

Bunlardan bitanesi fotoğraf ve video gibi medya dosyaları geldiğinde ekran üzeri bildirimde bu dosyaların önizlemesinin görülebilmesi. Böylelikle ekran kilidini ve uygulamayı açmaya gerek kalmadan siz gönderilen içerikleri görebileceksiniz.

Bu durum bazı kullanıcıların işine yarayabilir. O an karşı taraftan gelen gönderiyi merak etmek zorunda kalmazsınız.

İkinci özellik ise otomatik indirme seçeneklerinden görsel indirme kapalı olsa da, bildirim ekranından bu görselleri ve GIF dosyalarını indirebilmeyi sağlıyor. Ne kadar gerekli bir özellikle tartışılır ancak hiç olmamasından iyidir diyelim.

Bunların yanı sıra, Siri ile WhatsApp gruplarına mesaj göndermek de mümkün olacak. Tek yapmanız gereken göndermek istediğiniz mesajı Siri'ye söylemeniz, bu kadar. Güncelleme henüz beta aşamasında olduğundan ne zaman geleceği konusunda bir paylaşım yapılmış değil.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları