Volkswagen'den Şok Emisyon İtirafı!

Volkswagen son dönemlerde emisyon konusunda ciddi bir sıkıntı içerisinde yer alırken gündemde yer alan iddialar ile ilgili resmi açıklama yapıldı. İşte konuyla ilgili detaylar.

Volkswagen özellikle Avrupa ve Amerika'da satışa çıkardığı yeni araç modellerinde emisyon konusunda değerlerin üzerinde olduğunun tespit edilmesi ile ciddi sorunlar yaşamıştı. Amerika'da araçların geri alınması, ücret iadesi ve ceza ödemeleri gibi pek çok farklı yaptırıma maruz kalan Volkswagen özellikle Audi’de yer alan bir yazılım için yeniden gündeme geldi.

Volkswagen İtiraf Etti!

Audi’de bulunan bir yazılımın emisyon değerlerinin çok daha aşağıda gösterildiği belirtilirken gündemde yer alan bu iddialar için yapılan açıklamalarda iddiaların gerçek olduğu ve böyle bir yazılımın kullanımı itiraf edildi. Audi için gündeme gelen iddialar ciddi bir tehlike olduğunu gösterirken bu konuda Volkswagen'in iddiaları doğrulaması beklenmiyordu. Fakat yapılan açıklamalarda tüm bu iddialar doğrulandı.

Özellikle Audi’nin otomatik şanzıman versiyonlarında emisyon testi yapıldığında normal değerlerin çok altında düşük sonucun çıkması kısa süre içerisinde fark edilirken konuyla ilgili inceleme başlatıldı. Üstelik daha inceleme başlatılmasına gerek kalmadan Volkswagen tarafından yapılan itiraf ise tüm olayları gözler önüne serdi. Yapılan itiraf ABD Çevre Koruma Ajansı tarafından hemen olayla ilgili soruşturmanın açılmasına neden olurken yapılacak inceleme sonrasında konu ile ilgili Volkswagen'in yeni bir ceza daha alması bekleniyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları