Volkswagen logosunu değiştiriyor!

Volkswagen, 2012'den beri değişmeden kalan 2019'daki ana logosunu değiştirme planlarını açıkladı.

Bloomberg'e göre , otomobil devi, elektrikli araçlara yönelik kısmi ve nihai toplam harekete hazırlıklı olmak için bunu yapıyor. Ayrıca bazı dizel donanımlı VW araçlarının fabrikadan sinsi salım hile yazılımı alması durumunda Dieselgate olayıyla ilgili bir şey yapılmaz.

VW, 1939 yılında Adolf Hitler'in Alman İşçi Cephesi tarafından kurulmasından bu yana, toplam yedi kez logosunu değiştirdi. Orijinal 1939 logosu, takip edenlerin hepsinden oldukça farklıydı: V ve W, diğerinin üzerine yığılmıştı. Ancak, logonun ana hatları bir çeşit zincir tasarımına sahipti. Daha önce bir pervane motifi logosu bile vardı, ancak şirketin henüz bir şey yapmadığı 1937'den.

Daha sonra, yıllar geçtikçe değişti ve şimdi marka pazarlama müdürü Jochen Sengpiehl'e göre, “markanın araçlarına daha yüksek fiyat etiketi vermek için VW'yi daha ulaşılabilir ve daha az sert hale getirmenin yanı sıra, markaların daha yüksek fiyat etiketini haklı çıkarmak için yenilikleri vurgulamak” daha önemli.

Ama bu sefer tam olarak nasıl değişiyorlar?

Sengpiehl şöyle diyor: “Büyük zorluk şu: İnsanları elektrik dünyasına nasıl getireceğiz? İnsanların bizimle eğlenmelerini istiyoruz. Daha renkli olmalıyız. ”

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları