VEVO'ya Yaş Sınırlaması Geldi

Çocukların kendileri için oldukça uygunsuz olan videoları izlemelerini engellemek adına YouTube firmasının yapmış olduğu Vevo ile çalışmaların sonucun da müzik videoların yaş sınırı getiriyor.

İngiliz asıllı Film Sınıflandırma Heyeti olan BBFC ile iş birliği yapan video ağları aynı zaman da İngiliz Fonografik Endüstrisi bir araya gelerek müzik klipleri içerisindef ilmlerin de uygulanan benzer bir sınıflandırma yönteminde bulundu.Geride bırakmış olduğumuz Ekim ayı içerisinde pilot olarak açıklananın ve bu sistem üzerinde toplam da yer alan 132 video içerisinde uygulanan BBFC sınıflandırılması 53 video ve 15 yaş sınırında kalmış.. Dizzee Rascal’ın Couple of Stacks gibi klibi ise 18 yaş sınırlarına takılan tek klip olmuş durumda ek olarak klip üzerinde bir tanesi de İngiliz sanatçısının insanların bıçaklamasını gösteriyor.

Joanna Shields yapmış olduğu açıklama da

ailelerin çocuklarını uygunsuz cinsel içerik ya da vahşet görüntüleri içeren müzik kliplerinden uzak tutmalar için endüstrinin içindekilerle iş birliği içinde çalışarak yardım etmeye devam edeceğiz”

sözlerini dile getirdi.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları