Vestel Hisseleri Erdoğan Sayesinde Tavan Yaptı!

Cumhurbaşkanı Edoğan'ın ABD'ye elektronik boykot uygulayacağını söylemesinden sonra Vestel'in hisseleri hızla yükselmeye başladı...


Vestel Elektronik Sanayi hisse senetleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti'nin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla gerçekleştirdiği "İktidarının 16 Yılında AK Parti Sempozyumu" konuşması esnasında güçlü yükseldi.

Erdoğan, ABD'nin elektronik ürünlerine boykot uygulama kararını açıklarken "Onların iPhone varsa diğer tarafta Samsung var Venüs var, Vestel var". sözlerine yer verdi.

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Aratırmaları Vakfı (SETA) tarafından ATO Congresium'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'ye yönelik açık bir ekonomik saldırı var. Bodoslama şekilde üzerimize atlıyorlar. Yapabileceğimiz iki şey var. Bunlardan biri ekonomik, diğeri siyasi tavırdır dedi.

Erdoğan, Burdan iş dünyamıza sesleniyorum. En güzel cevap işimiz dört elle sarılmak olacaktır.Daha çok üretip daha çok ihraç edeceğiz.ABD'nin elektronik ürünlerine biz boykot edeceğiz.

Onların iPhonu varsa öbür tarafta Samsung var, Venüs var Vestel var. Ne yaptığımızı anlasınlar. Biz kendimize yeteceğiz. Biz insansız hava araçlarını istediğimizde 'Kongre izin vermiyor' diyorlardı. Kötü komşu bizi ev sahibi yaptı. Bunları üretiyoruz. Sıkıntımız yok" ifadelerini kullandı. Erdoğan'ın konuşmasıyla birlikte sert yükselen Vestel Elektronik hisse senetlerinde günlük yükseliş yüzde 7'yi aştı.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları