Vespa'dan Elektrikli Modeller Geliyor

Ürettiği scooter modelleri ile dünya genelde oldukça ünlü bir tane gelen Vespa, elektrikli üretimler de yapmaya başlayacak.

Son dönemlerde özellikle araç sektöründe elektrikli araçların üretilmeye başlanması pek çok farklı sektör için de ilham kaynağı oldu. Elektrikli araçların daha ekonomik bir şekilde yolculuk sunması ve aynı zamanda elektrik ihtiyacının kolay karşılanabilmesi kişileri tercihlerini elektrikli araçlardan yana yapmasını sağlarken Vespa da bu değişime ayak uydurma kararı aldı.

Sıra Vespa’da

Bugüne kadar Scooter konusunda en çok tercih edilen markalardan birisi olan Vespa yapacağı yeni üretimler ile birlikte elektrikli araçlarını piyasaya sunacak. Yapılacak üretimler sonrasında ortaya nasıl bir ürünün çıkacağı ile ilgili detaylar henüz paylaşılmış değil. Bu bakımdan şu anda yeni yapılacak üretimler ile ilgili çok fazla bilgi bulunmakta. Fakat mevcut ulaşımı çok daha iyileştirilecek ve kullanıcıların ekonomik bir şekilde yolculuk yapabileceği şimdiden kesinleşmiş durumda.

Özellikle menzilin ve batarya kapasitenin ne kadar olacağı, piyasaya sunulacak cihazların etiket fiyatları gibi bilgiler paylaşılmadı. Fakat konuyla ilgili önümüzdeki günlerde yeni sızdırmaların yapılması bekleniyor. Vespa’nın piyasaya girişi için ise öngörülen tarih 2017’nin ikinci çeyreği.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları