USB Type C İle iPad Pro %64 Oranında Hızlı Şarj

Apple tarafından 21 Mart tarihinden duyurulan ve satışa çıkartılan iPad Pro için geliştirilen USB kablo ile cihazı daha hızlı şarj etmek mümkün.

Teknolojik cihazlarda ne önemli sorunlardan birisi şarj bitmesi ve şarj etme süresi olurken, iPad Pro’da bu konuda büyük bir yeniliğe gidildi. 21 Mart tarihinde Apple tarafından yapılan tanıtımlarda, cihazın özel USB kablosu ile daha hızlı bir şekilde şarj edilebildiği açıklanırken, bu hız oranı normal şarj etmeye göre yüzde 64’e kadar yükseliyor. Üstelik diğer hızlı şarj teknolojilerinde olduğu gibi kişilerin herhangi bir şekilde kullanımı sırasında hızlı şarj tüketimine maruz kalması da mümkün değil.

Type C adaptör ve kablo ile gerçekleşen bu hızlı şarj işlemlerinde iPad Pro kullanıcılarının şarj sorunu da ortadan kaldırılmış oluyor. Uzun şarj süresinin yanında hızlı bir şekilde şarj olabilmesi bu konuda avantaj sağlarken, iPad Pro kullanıcılarının bu özelliği kullanabilmesi için ilk olarak aksesuarı da alması gerekiyor.

Type C Kaç Para?

Türkiye’de de satışta olan Type C modelindeki kablo 99 TL’den satışa sunulmuş durumda. Bu açıdan kişilerin yüzde 64’lük şarj hızı için 100 TL gibi bir rakamı gözden çıkarması gerekiyor. Üstelik kablonun 2 metrelik modelleri ise 139 TL gibi bir etiket fiyatına sahip.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları