USB Flash Bellek Biçimlendirme Nasıl Yapılır?

Flash belleklerin virüs kapması ya da çeşitli sorunlar nedeniyle normal bir şekilde çalışmaması bellek biçimlendirme yöntemi ile çözülebilir.

Flash belleklerin çok farklı bilgisayarlarda kullanılması kısa süre içerisinde fazla miktarda virüsün belleklerde yer almasını sağlarken bu durum bilgisayarlarda çeşitli sorunlara yol açabilir. Bu bakımdan kullanımı konusunda kişilerin mutlaka dikkatli olması gerekiyor. Virüs bulaşan ya da normal bir şekilde çalışmayarak çeşitli hatalar veren flash bellekler kullanıcıların belirli aralıklarla bellek biçimlendirme yöntemini uygulaması yeterli ve virüslerin silinmesi konusunda oldukça etkili.

Bilgisayarlarda yapılan format işlemleri ile benzer bir işlemin bellekler üzerinden yapılması kısa süre içerisinde virüssüz ve temiz bir belleğe sahip olunmasını sağlıyor.

Biçimlendirme Nasıl Yapılır?

Flash belleğini sıfırlamak ve biçimlendirmek isteyen kişilerin öncelikli olarak bilgisayarına flash belleğini takması gerekiyor.Ardından bilgisayar bölümünün üzerinden ulaşacağınız bellek için sağ tol ile açılan seçeneklerden biçimlendirme bağlantısına tıklamanız gerekiyor. Bu bağlantıya tıkladıktan sonra ise flash bellek biçimlendirmeleri için özel seçeneklerin çıkacağı bir ekran açılacaktır. Bu ekranda kişilerin 8 GB ve üzeri bir kapasiteye sahip flash bellekler için NTFS, daha düşükler için ise fat32 seçeneğini seçmesi gerekiyor. Ardından hızlı biçimlendirme seçeneği ile birlikte Flash belleğinizi kolay bir şekilde biçimlendirebilirsiniz.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları