Uber Uçan Taksi Filosu Kuracak

Son dönemlerde özellikle uçan otomobiller konusunda çok ciddi gelişmeler yaşanırken bu gelişmeleri Uber farklı bir boyuta taşıyor.

Şu anda ulaşım konusunda farklı bir hizmet sunan ve böylece pek çok farklı ülkede taksi kullanım oranlarının düşmesine neden olan Uber, gelecekte hava üzerinden ulaşımın sağlanması amacında. Yapılan paylaşımlarda özellikle geleceğe yönelik taksi filosunun kurulmak istendiği ve bu konuda uçan araçlarla ilgili çalışmaların çok hızlı bir şekilde yapıldığı belirtildi.

Uber Yalnız Değil

Google gibi pek çok farklı firma tarafından da uçan araçlar konusunda projeler geliştiriliyor. Bu konuda en çok ön plana çıkan seçenek ise Uber. Marka, önümüzdeki yıllarda yapacağı farklı yatırımlar ile birlikte 100 araçtan oluşan bir hava taksisi projesini hayata geçirmeye çalışacak. Bu bakımdan Uber’in yeni projesinin faaliyete geçirilmesi halinde artık ulaşımlar karayolu yerine havadan yapılacak ve çok daha hızlı bir şekilde ulaşım sağlanabilecek.

Kaza Riski Azalıyor

Üstelik hava yolu ile yapılan ulaşımlarda kaza oranlarının çok düşük olması ve güvenliğin üst seviyelerde bulunması da yaşanan trafik kazalarında ciddi bir azalma sağlayacak. Bu açıdan bakıldığında gelecekte ulaşım konusunda havayolunun daha yoğunluk yaşayacağı kesinlik kazanırken firmaların yapacağı çalışmalar gelecek adına büyük bir önem taşıyor. Yapılan açıklamalarda Uber hedefleri hakkında da bilgiler paylaşırken 100 araçtan oluşan havayolu filosunun 2026 yılına kadar kurulmasının planlandığı belirtildi.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları