Uber Sürücüsüne Ve Yolcularına Saldırı!

İstanbul'da bir grup taksici, Uber aracının önünü keserek yolculara ve şöföre saldırıda bulundu...

Bildiğiniz gibi Uber ile taksiciler arasındaki gerginlik günden güne çığ gibi büyüyor. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri ile Uber'in önü kesilmişti. Fakat anlaşılan Cumhurbaşkanının vermiş olduğu uyarılarda taksicileri durduracak gibi görünmüyor.

İstanbul'un Esenyurt ilçesinde bir grup taksiciler Uber şöförünün önünü keserek zorla araçtan indirdi. Yolcuları araçtan indirerek olay yerinden uzaklaştırmaya çalışarak şöförü de sokak ortasında tartaklayarak rencide ettiler. Aylardır süren Uber ile taksi kavgası bitmek bilmiyor.

Olayı gören bir vatandaş tarafından çekilen video, taksicilerin Uber şöförüne karşı uyguladıkları şiddeti açıkca gösteriyor. Valizleri araçtan indiren taksici yolcuları olay yerinden kovmaya çalıştı.

Uber müşterilerinin valizleri ile birlikte olay yerinden uzaklaşmasının ardından taksiciler de olay yerini terk etti. Anlaşılan bu tarz saldırıların sonu gelmeyecek gibi. Haklarını aramak isteyen taksi şoförlerinin bu tarz yaklaşımları sonucunda taksici sektörüne zarar verebileceklerini düşünenlerdeniz.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları