Twitter'dan Trump'a Rest!

Twitter, yaptığı açıklama ABD'nin başkanaı Donald Trump'a meydan okudu...

Twitter, yaptığı açıklama ile adeta ABD'nin başkanı Donald Trump'a meydan okudu. Twitter kullanan hiç kimse diğer kullanıcıdan üstün olmadığını belirten şirket, "gerekirse onu da engelleriz" açıklamasında bulundu.

Twitter, tarafsız olduğunu belirtmek için elinden geleni yapacak bir paylaşımda bulundu. Trump'ın sürekli olarak insanlara hakaret etmesi ve tehditler savurması haliyle toplumu rahatsız ediyor. Bu sebeple şirket yöneticilerinden Jack Dorsey, hiç bir kullanıcının diğerinden üstün olmadığının altını çizdi.

Jack dorsey, yaptığı açıklamada;"Benim rolüm soru sormak ve tarafsız olduğumuzdan emin olmaktır. Kamu yararını gözetmek adına hizmet şartlarımızı sürekli güncelliyoruz.” sözlerine yer verdi.

Daha öncesinde de toplu temizlik gerçekleştiren Twitter, platform üzerinde olumsuz etki oluşturabilecek bütün etkenleri ortadan kaldırmaya çalışıyor. Bu çalışmalara rağmen kutuplaşma, ırkçılık, hakaret veya küfür, savaş tehditleri hala Twitter üzeribde kol geziyor.

Twitter'ın bu konu hakkında ne gibi çalışmaların yapılabileceğini bilmiyoruz. Trump'ın bu konu hakkında nasıl bir tepki vereceğini heyecanla bekliyoruz.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları