Twitter, ilgi alanlarınıza odaklı olacak!

Twitter, kullanıcıların “ilgi alanlarını” veya konuları kolayca takip etmelerini sağlayan bir özellik üzerinde çalıştığını açıkladı.

Şu anda bu platformdaki konuları takip etmek kolay değil. Bir spor takımı ya da başka bir ilgiyi takip edebilirsiniz. Ancak şuan ki halinde içerikleri kendi isteğinize göre uyarlayamıyorsunuz. Twitter, ilgi alanlarınıza göre içerikleri sınırlandırmak bu sayede kullanıcıların daha fazla Twitter'da çevirimiçi olmasını sağlamak istiyor.

Söz konsu özellik geldiğinde bunu yaptığınızda, feed'iniz yani sayfa akışınız ilgisiz yazılara yer vermicek ve istediğiniz bazı içeriklerle dolu olacaktır.

Neyse ki, Twitter onu tanıdı ve şimdi düzeltiyor. Şirket Salı günü yaptığı açıklamada, yeni bir teknoloji kullanarak filtreleme yaptığını duyurdu. Bu teknolojiyle, belirli konuları takip etmeye başlayabilir ve alakasız olanlar yerine ilgili yayınları görebilirsiniz.

Twitter'ın kullanıcılarını meşgul tutmak için yaptığı yollardan biridir. Kullanıcı deneyimini temizlerken, bir ay önce yeni tasarlanmış bir ana sayfa başlattı. Asıl amaç, kullanıcılara katılmak istedikleri sohbete katılmak için evrensel bir platform sağlamaktı. Yeniden tasarlanan ana sayfanın açıklanmasından sonra, şirketin kazanç raporu beklenen gelirden daha iyi görünüyordu. Aynı zamanda günlük aktif kullanıcılar için tahminleri aştı.

Twitter, bu özelliği yıl sonuna kadar tüm kullanıcılara sunacağını söyledi. Bununla beraber, Twitter size belirli bir konuyu takip etmenizi söyleyecektir. Eğer katılırsanız, size ilgili tweet'lerden bir seçim verecektir. Bu hesapları takip edip etmediğiniz önemli değildir. Ancak, elbette, bazı konuları susturma seçeneği de var. Bu konuyla ilgili her zaman bir tweet varken, hashtag veya belirli kelimeler içeren yazılara göre harmanlayacak.

Peki siz ilgil alanlarınızı akışta tutacak yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları