Twitter Beklentilerin Üzerinde

Twitter için paylaşılan üçüncü çeyrek raporunda beklentilerin aşıldığı görüldü.

Pek çok marka ve firma üçüncü çeyrek raporlarını tek tek paylaşmaya başlarken Twitter özellikle son dönemlerdeki dedikodular nedeniyle kötü bir rapor sunacağı yönünde alghı oluşturmuştu. Analizler Twitter’ın ekonomik anlamda zor bir dönemden geçtiği ve beklentilerin altında kalacağı yönünde olsa da Twitter yaptığı açıklama ile birlikte beklentilerin üzerinde bir gelire ulaştığını gösterdi.

Beklenti 606 Milyon Dolardı

Twitter için 606 milyon dolar gibi bir gelir elde edilmesiydi. Yapılan resmi açıklamalara göre firmanın üçüncü çeyrek itibarıyla geliri 616 milyon dolar olarak gerçekleşti. Üçüncü çeyreği beklentilerin üzerindeki bir gelir seviyesi ile kapatmayı başaran Twitter, satış konusunda da umutları arttırdı.

Paylaşılan finans raporu aynı zamanda kullanıcı sayısı konusunda gerçek verileri sunuyor. Raporda belirtilen detaylara göre şu anda Twitter'da 317 milyon kullanıcı bulunuyor ve bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde üç oranında bir kullanıcı artışı da yaşanmış durumda. Amerika Birleşik Devletleri bölgesinde ise bu durum yüzde birlik bir artış ile 67 milyona ulaşmış durumda.

Twitter yönetimi satış seçeneğini oldukça ciddi bir şekilde düşünse de satış konusunda anlaşma sağlanamaması bu konuda farklı planların devreye girmesine neden oluyor. Bu noktada ise en önemli amaç 2017 yılında gelir seviyesinin yükseltilmesi ve Twitter’ın yeniden kar elde etmesinin sağlanması.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları