Türkiye'den Bilim Kurgu Oyunu: Tartarus!

Türkiye'de oyun sektöründe önemli gelişmeler yaşanırken Türk yapımı bilim kurgu oyunu Tartarus tanıtıldı. İşte yerli yapım ile ilgili detaylar.

Türkiye'de pek çok farklı oyun geliştirilirken özellikle bilim kurgu alanından Tartarus adı verilen yeni oyun oldukça dikkat çekti. Yedi kişilik bir ekip tarafından geliştirilen oyun şu anda son hazırlık aşamalarında ve önümüzdeki günlerde resmen piyasaya sunulacak.

Tartarus Konusu Ne?

Karanlık, korku ve gerilimin yaşandığı oyunda farklı bir dünya oluşturulmuş durumda. Yapılan açıklamalarda oyunun özel hikayesi de paylaşıldı. Oyun 2230 yıllarında uzayda maden toplama ve araştırma gemisi olarak görevlendirilen Tartarus gemisinde geçecek.

Oyunun ana odağında olan Tartarus gemisinde kişiler çeşitli uzaylı canavarlarına ve zorlu yaşam şartlarına karşı yaşamda kalmaya çalışacak. Geminin birden çalışması gemide görevli personellerin kısa süreli panik yaşanmasına neden olurken personellerin kurtulması ve gemi mürettebatının yaşama devam edebilmesi adına yapılması gereken tek şey sistemlerin yeniden düzenli bir şekilde çalışmasını sağlamak. Oyunun başlangıcı itibariyle kısa olarak bu olaylar yaşanırken ardından gemiyi sizin kurtarmamız isteniyor. Tartarus için yapılan resmi tanıtım ise söyle

Oyun için özellikle uzun zamandan beri Steam adlı platformda yer alabilmesi adına destek istenirken Steam tarafından yapılan resmi açıklamalarda oyununun platforma dahil edilmesi konusunda kararın alındığı ve oyun geliştiricileri ile görüşmelere başlandığı belirtildi.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi