Türkiye'de Yılın Otomobili Açıklandı!

Otomotiv Gazateciler Derneği tarafından bu sene 3'sü düzenlenen Türkiye'deki en iyi otomobilin seçildiği yarışma nihayet sonuçlandı...

Otomotiv Gazeteciler Derneği tarafından bu sene 3.ü kez düzenlenen ve en iyi otmobilin seçildiği "Türkiyede Yılın Otomobili" yarışmasının birincisi belirlendi.

OGD üyesi 76 gazeteciden toplamda 3820 puan alarak 22 rakibini geride bırakmayı başaran Hyundai IONIQ, Türkiye'de Yılın Otomobili Ödülü'nü almayı başardı.

Yarışmanın ilk iki senesinde sırası ile Sokda Superb ve Renault Megane Sedan birincilik ödülünün sahibi olmuşlardı. Yarışmanın ilk bölümünde 23 aday otomobil üzerinden 7'si finale kalmayı başardı. Finale kalan bu otomobillere jüri üyeleri, tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranlı, güvenlik donanım seviyesi, fiyat-değer oranı gibi kriterleri göz önünde bulundurarak puan verdiler. 3820 puan almayı başaran Hyundai IONIQ, 3340 puan alan Peugeot 500, 2980 puan alan Skoda Kodiaq, 2340 puan alan BMW 5 Serisi, 2260 puan alan Volkswagen Polo ile Volvo XC60 ve 2000 puan alan Ford Fiesta’yı geride bırakarak birinci olmayı başardı.

Türkiye'de Yılın Otomibili olan Hyundai IONIQ, yarışmadan kazandığı "yılın otomobili" logosunu bir sene boyunca basın bülteni ve reklamlarında kullanabilecek.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları