Türk Telekom Upload Hızları Arttırıldı!

Türkiye'nin en büyük internet servis sağlayıcısı Türk Telekom, bazı paketleri için geçerli olmak üzere upload hızlarını artırdı...


Ülkemizdeki internetin AKN'den sonra büyük sorunlarından biri olan upload hızı düşüklüğü sorunu kısmet de olsa ortadan kalkacak. Geçtiğimiz aylarda Turk.Net'in müşterileri için upload hız limitini kaldırdığı açıklamasından sonra müjdeli bir haber Türk Telekom cephesinden geldi.

Firma resmi bir duyuru yapmasa da bazı internet paketlerinde upload hızını artırdı. Türk Telekom abonelerinin kullanabilidği VDSL2 (Hipernet) paketlerinin 35 Mbps, 50 Mbps ve 100 Mbps tarifelerinde upload hızlarında artırıma gidildi. Buna göre upload hızı 2 Mbps olan internet paketleri 3 Mbps ve 4 Mbps hızlarına yükseltildi.Yani yüzde 50 ila yüzde 100 arasında bir artış bekleniyor.Yapılan çalışmalar sonrasında, 35 Mbps hız sunan paket için, upload hızı 2 Mbps‘den 3 Mbps'e, 50 Mbps ve 100 Mbps hızlar sunan VDSL2 paketlerinde ise 2 Mbps olan upload hızı 4 Mbps seviyesine yükseltildi.

Yapılan artırım sonrasında daha önce upload sırasında olmayan kota özelliği de eklendi. Buna göre bu yeni sistemde AKN benzeri bir uygulama da başlatıldı. Bu çalışma ile birlikte yukarıda bahsi geçen upload hızları ile 20 GB upload yapıldığında, upload hızı tarife farkı olmadan, 2 Mbps'e düşecek. Yeni fatura döneminde ise 3 Mbps ve 4 Mbps hızlar yeniden sunulacak.

Yapılan düzenleme sadece belli paketler ve altyapının desteklediği bölgeler için geçerli olacak. Bu yüzden adı geçen paketlere abone olan herkes bu hizmetten faydalanamayabilir.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları