TSK'nın Özel Telefonları Geliyor!

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne özel olarak geliştirilen telefonlar ile bundan sonra daha güvenli bir iletişim ağı sağlanacak...

TSK bu sefer farklı teknolojiler geliştiriyor. Elde ettiğimiz bilgilere göre, TSK bu defa ne bir silah nede bir araç ile karşımıza geliyor. Bu defa karşımıza güvenli iletişim araçlarından biri olarak sunulacak yeni mobil cihazlar bulunuyor. Son senelerde envanterideki yerli ve milli üretimi teçhizatların oranını giderek artırak Türk Silahlı Kuvvetleri, bir önemli projeye daha adım atmak üzere diyebiliriz. TSK personelinin görev bölgelerinde iletişim ihtiyaçlarını giderebilmek için özel telefonlar geliştirdiğini duyurdu.
"Emniyetli Cep Telefonu Projesi" olarak isimlendirilen bu proje dahilinde geliştirilen telefon, yazılımsal olarak da yerli mimarlarımız tarafından bizzat gelişimi sağlanacak. Geliştirilen telefonlar TSK personeline görevleri sırasında emniyetli şekilde sesli, görüntülü görüşme, anlık-c¸oklu ve grup mesajlaşma ve konum paylaşma imkanı sağlayacak. Telefonların ne zaman dağıtıma geçeceği ve görüntüsü hakkında elimizde bir bilgi bulunmuyor. İlerleyen zamanda gelen bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.
dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları