TRT Kovboy Filmlerini Yayından Kaldırdı!

TRT, TRT 2 kanalında 1980'den beri yayınladığı kovboy filmi kuşağını kaldırdığını açıkladı...


TRT, TRT 1 kanalında 1980'den beri yayınladığı kovboy filmlerini kaldırdığını açıkladı. Bu pazar kovboy filmi yerine "Beni Böylr Sev" dizisinin tekrarını yayınlayan kanal, bundan sonra da Pazar günleri aynı saatlerde "Ev Sineması" kuşağı yayınlanacak.

Alınan kararda ABD ile Türkiye arasındaki gerilimin etkili olduğu düşünülüyor. Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) her pazar sabahı bildiğiniz üzere TRT 1 kanalından saat 09:55'te kovboy filmi yayınlama geleneğine son verdi.

1980 yılından beri yayınlanan kovboy filmi kuşağı olarak bilnen saatlerde "Ev Sineması" kuşağı yayında olacak. bu kuşaktaki filmlerin hepsi TRT ve Kültür Bakanlığı destekli Türk filmlerinden oluşacak. Kuşağın ilk filmi de önümüzdeki pazar günü yayınlanacak olan Ya Nasip Ya Kısmet olacak.

TRT, son olarak 19 Ağustos'ta John Wayne'in başrolünde oynadığı 1971 yapımı "Kin Tuzağı" filmini yayınlamıştı. 26 Ağustos Pazar günü kovboy filmi yayınlamayan TRT, bunun yerine "Beni Böyle Sev" dizisinin tekrarını ekranlara getirdi.

TRT'nin aldığı bu kararda, ABD Başkanı Trump'ın Rahip Brunson krizi olarak bilinen gerilim nedeniyle Türkiye'ye karşı başlattığı düşmanca tavırların ve direkt olarak Türk ekonomisini hedef almasının etkili olduğu iddia edildi.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları