Toyota C-HR Türkiye'de Tanıtıldı

Toyota tarafından geliştirilen yeni araç Bursa'da otomobil severlerin beğenisine sunuldu. işte Toyota C-HR ile ilgili detaylar.

Toyota tarafından geliştirilen yeni araç modeli oldukça ilgi çekti. Türkiye'de üretilen ve ilk defa Bursa Otoshow'da gösterilen yeni araç oldukça dikkat çekerken tasarımından özelliklerine kadar araç her alanda özel bir seçenek sunuyor. Türkiye'de düzenlenen fuara Toyota ilk defa katılırken fuarda yapılan açıklamalarda otomobil ile ilgili detaylar da paylaşıldı.

15 Kasım’da Satışa Çıktı

15 Kasım itibariyle aracın satışa çıktığı belirtilirken ilk olarak Türkiye'de satılacak aracın Türkiye pazarında büyük bir yer bulması bekleniyor. Bu bakımdan yeni özellikleri ile kısa süre içerisinde büyük bir ivme kazanması beklenen Toyota'nın yeni modeli farklı seçenekleri ve uygun fiyatları ile değerlendirilmesi gereken seçeneklerden bir tanesi.

Hedef 10 Bin Araç Satışı

2016 yılı hedefleri ile ilgili yapılan açıklamalarda Toyota'nın yeni model için 2650 adetlik satış hedeflerinin olduğu belirtilirken 2017 yılının sonuna kadar 10 bin adet aracın satılması bekleniyor. Bu bakımdan marka adına 2017 yılına kadar hedefe ulaşabilmesi için oldukça zorlu bir yol bulunuyor.

Benzinli versiyonun yanı sıra hybrid versiyonun da olduğu yeni araçlar çevre dostu ve ekonomik bir araç isteyen kişilere uygun bir seçenek sunacak. Özellikle iç mekanda farklı teknolojik donanımların yer aldığı Toyota modelinde 2 multimedya sistemi, geri görüş ekranı, yağmur sensörü, hız kontrol sistemi, otomatik açılan farlar, gündüz yanan farlar, elektronik park freni gibi pek çok farklı özellik kullanılmış durumda. Aynı zamanda 1.2 litrelik turbo benzinli motor ve hibrit motor gibi seçeneklerinin olduğu araç bu açıdan kişilerin satın alma sırasında farklı seçenekleri değerlendirmesini sağlıyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları