Touch ID iOS 10'da Nasıl Kullanılır?

iOS 10 ile birlikte iPhone modellerde yeni bir dönem başlarken, en çok merak edilenlerin başında iOS 10’da Touch ID kullanımının nasıl olduğu geliyor.

13 Eylül itibari ile birlikte Apple tarafından piyasaya sunulan iOS 10, kişilerin daha iyi bir işletim sistemi kullanmasına imkan sağladı. Bu konuda yeni özelliler ile birlikte kullanıcıların daha pratik bir şekilde işlemleri yapması mümkün olurken, başlangıçtaki pek çok hata da şu anda giderilmiş durumda. Yeni işletim sisteminde kilit ekranında farklılıklar görülürken, kilit ekranındaki klasik tuş kilidi açma özelliği Apple tarafından iptal edildi. Klasik haline gelmesine rağmen radikal bir karar alınarak kilit açma için kaydırma özelliğini iptal eden Apple, bu konuda Touch ID kullanımı ön plana çıkarıldı.

Bu konuda kişilerin özel birkaç işlem yapası gerekiyor. Bunun için kişilerin telefonların ayarlar bölümüne erişmesi gerekiyor. Ardından ise aşağıdaki bağlantıların takip edilmesi gerekiyor.

Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Ana Ekran Düğmesi

Bu ekrana erişim sağlayan kişilerin parmağı koyarak aç bölümünü aktif hale getirmesi gerekiyor. Bu bakımdan kişiler ana ekranda kolay bir şekilde Touch ID özelliği ile tuş kilidini açabilecek.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları