Tıp Alanında Devrim Gibi Buluş!

Yerli ilaç sektöründe bir ilke imza atıldı. Yeni gelişmeyle birlikte artık kemoterapinin kötü yan etkileri ortadan kaldırılacak.

Türkiye'de gerçekleştirilen yeni bir çalışma ile birlikte özellikle kanser hastalarının bundan sonraki tedavisinde çok daha rahat bir şekilde kemoterapinin yapılması sağlanacak. Kemoterapinin en önemli yan etkilerinden birisi olan nötroponin engellenmesi yapılan çalışmalar ile birlikte mümkün olurken bu sayede kemoterapinin çok daha rahat bir şekilde yapılabilmesi sağlanacak. Üstelik yan etki yaşanmadığı içinde kişilerin daha iyi ve mutlu bir şekilde kanserle mücadele edebilmesi sağlanacak.

Yerli ilaç sektöründe faaliyet gösteren bir firma tarafından yapılan bu hamle, büyük bir avantaj sağlarken tıp alanında da büyük bir ses getirdi.

Türkiye'deki özel bir ilaç firması tarafından uzun zamandan beri çalışmaların yapıldığı ve çalışmaların sonuç verdiği açıklanırken bu çalışmalar ile birlikte dünya genelindeki kanser tedavilerinde artık yan etkinin yaşanmayacağı belirtildi. Konuyla ilgili özel bir basın toplantısı yapılırken özel ilaç firmasının yönetim kurulu başkanı 9 yıllık bir Ar-Ge sürecinin ardından kullanılabilir duruma getirilen ilaç hakkında detayları paylaştı.

9 yılın ardından ürünün kullanılabilir duruma gelmesi ile birlikte büyük bir mutluluk yaşadıklarını söyleyen Başkan, tıp alanında yeni bir dönemi başlatacaklarını ifade etti.

Kemoterapi gören kişilerin en önemli sorunlarından birisinin ilaçların yan etkisi olduğunu söyleyen yönetim kurulu başkanı, bundan sonraki süreç içerisinde artık böyle olumsuz bir durumun yaşanmayacağı ve hastalık ile tedavideki başarı oranlarının da artacağını söyledi.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi