Tim Cook: Apple Watch Rekor Kırdı

Apple Watch'un satışı, tatil alışverişinin ilk haftasında rekor kırdı.

Apple Genel Müdürü Tim Cook Reuters için verdiği kısa demeçte, mevcut çeyrek içerisinde Apple Watch şimdiye kadarki en iyi akıllı saat olma yolunda ilerlediğini duyurdu. Tim Cook yaptığı açıklamada Apple Watch için önemli bilgiler sunarken özelikle tatil döneminde en iyi tatil hediyelerinden birisinin Apple Watch olarak görüldüğü ve bu durumun da kısa süre içerisinde satışlara yandığı belirtti.

Harika Performans!

Apple Watch için Tim Cook etkileyici sözler söylemekten geri kalmazken akıllı saatin şu ana kadar harika bir performans gösterdiğini söyledi. Apple Watch için geliştirilen yeni versiyonlar ile birlikte akıllı saatin yeni versiyonu çok daha etkili bir hale getirilirken kuşkusuz bu durumun satışlara da yansıması bekleniyor.

1.1 Milyon Sattı

IDC tarafından yayınlanan bir raporda 2016 yılının üçüncü çeyreğinde Apple Watch'in 1.1 milyon adet sattığı açık bir şekilde belirtilmişti. Bu rakamlar yılın ilk çeyreğine göre yüzde 71’lik bir düşüşün yaşandığını gösteriyordu. Fakat Apple Watch için Tim Cook tarafından yapılan değerlendirmelerde çok farklı bir durum ortaya çıkarıldı. Apple Watch için yapılan bu açıklamalarda özelikle Tim Cook’un resmi bir satış rakamı paylaşmak istememesi dikkat çekti.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları