Tesla'nın Elektrik Panelli Çatıları Ucuz Olacak

Tesla tarafından üretimi gerçekleştirilecek olan elektrik üreten çatıların normal çatılara göre daha ucuz olacağı belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarda özellikle evlerde elektrik ihtiyacının karşılanabilmesi adına çatıların özel bir şekilde üretileceği belirtilmişti. Bu proje kapsamında yapılan son açıklamalarda ise maliyetlerin günümüzdeki çatıların maliyetlerinden dahi ucuz olacağı belirtildi. Elektrik üreten çatıların çok ucuza mal edilecek olması evlerdeki çatı masraflarının azalmasının yanı sıra sürekli elektrik ihtiyacının da karşılanmasını sağlayacak. Bu bakımdan önümüzdeki dönemlerde kullanılmaya başlanması beklenen elektrik üreten çatılar ekonomik anlamda da büyük bir gelir elde edilmesini mümkün hale getirecek.

Araştırmalar ABD’de Yapıldı

Konu ile ilgili yapılan araştırmaların Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekleştirildiği belirtilirken mevcut çatı sistemleride yeni Amerika'daki fiyatları baz alınarak hesaplandı. Bir kere yapılacak olan çatı sistemi ile 20 yıl boyunca elektrik almak ve aynı zamanda evin çatı ihtiyacını sorunsuz bir şekilde karşılamak mümkün. Yapılacak çalışmalar kapsamında özellikle 20 yıl boyacı elektrik faturası ödemeyecek kişilerin çok daha uygun bir fiyat üzerinden hem elektrik hem de çatı ihtiyacını karşılamasının sağlanması bu ürüne ilgi gösterilmesini sağlayacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları