Tesla'dan Eski Çalışana Dava!

Tesla tarafından dava edilen eski çalışan, şirket uygulamaları ve Elon Musk tarafından duyurulan bir ihbarcı olduğunu söyledi.

Tesla, eski bir çalışanı Çarşamba günü, otomobil üreticisinin bilgisayar sistemlerini hacklemekle ve şirket sırlarını çalmakla suçlayarak Elon Musk'un önerdiği şeye ışık tuttuğunu, gizli bir iç sabotajın işi olduğunu iddia etti.

Fakat çalışan Martin Tripp, Washington Post'a, iç sistemlere müdahale etmediğini ve bunun yerine, otomobilin içinde tehlikeli şekilde patlatılan piller de dahil olmak üzere, şirket içinde “bazı gerçekten korkunç şeyler” gördükten sonra konuşan bir ihbarcının olduğunu söyledi.

Tesla avukatları davalarına, şirketin Nevada'daki Gigafactory pil fabrikasındaki eski bir teknisyen olan Tripp'in Tesla'nın üretim sistemlerinin gizli fotoğraflarının ve videolarının ayrıntılı çalınmasına yardımcı olacak bir yazılım yazdığını dile getirdi. Firmanın avukatları, Tripp'in Ekim ayından geçen haftaya kadar şirket araştırmacılarının kanıtla karşı karşıya kaldığı Tesla'da çalıştığını söyledi.

Avukatın yazdığı Tripp, gazetecilere de, Tesla Model 3 salonlarında arızalı pillerin kullanıldığı iddiaları da dahil olmak üzere şirket hakkında yanlış bilgiler verdi.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları