Tesla Otomatik Pilotta Çok İddialı!

Son dönemlerin en önemli otomotiv üreticilerinden birisi olan Tesla otomatik pilotına oldukça güveniyor.

Otomobil dünyasının en iddialı markalarından birisi olan Tesla özellikle geliştirdiği otonom araçlar ile oldukça dikkat çekiyor. Geliştirilen özel sistem sayesinde kişilerin araçlar ile yapacakları yolculuklar güvenli bir şekilde tamamlanırken otomatik pilot kişilerin güvenliğini en üst seviyeye çıkarmayı başarıyor.

Tanıtım Videosu Yayınlandı

Konu ile ilgili yeni bir tanıtım videosu daha hazırlanırken özellikle otomatik sürüş konusunda Tesla’nın ne kadar iddialı olduğu bu yeni tanıtımla göstermiş oldu. Geçtiğimiz dönemlerde yaşanan kazalardan dolayı Tesla her ne kadar eleştirilmiş olsa da yapılan son açıklamalar ve paylaşılan video Tesla’nın otomatik pilotunun doğru kullanıldığı takdirde oldukça güvenli olduğunu gösteriyor.

Konu ile ilgili paylaşılan bilgiler doğrultusunda Tesla'nın otomatik pilotun yoldaki tüm detayları hesaba kattığı ve güvenli bir sürüş için tüm olasılıkları hesapladığı görülürken özellikle kaza ya da olabilecek herhangi bir soruna karşı da gerekli olan tüm önlemler alınmış durumda. Öyle ki kaza anlarında güvenli bir şekilde yolcuların araçtan inebilmesi dahi düşünülmüş. Otomatik pilot ile ilgili paylaşılan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz;

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları