Tesla Avrupa'ya Açılıyor

Son dönemlerin en etkin markalarından bir tanesi olan Tesla Avrupa'ya açılmayı planlıyor. İşte konu ile ilgili yaşanan gelişmeler.

Batarya ve elektrikli araç üretimi konusunda yeni planlamalar yapan Tesla daha fazla kişiye ulaşabilmek adına yeni üretim yerlerini farklı bölgelerde açmayı planlıyor. Bu doğrultuda şu an için markanın hedefinin Avrupa bölgesi olduğu bildirilirken Avrupa bölgesinde yapılacak yeni yatırımlar ile birlikte üretimler artırılacak.

Batarya Ve Araç Üretilecek

Konu ile ilgili elde edilen bilgilerde Avrupa'da açılacak fabrikada batarya ve elektrikli araç üretimi yapılacak. İlerleyen dönemler yatırımlar ile birlikte Tesla faaliyetlerini daha da arttırma imkanı elde edecek. Konu ile ilgili yapılan paylaşımların gündeme gelmesinin ardından Avrupa'da da daha fazla Tesla marka araçları görebilmek mümkün olacak. Şu an için firma tarafından yeni satın almaların fabrika süreci ile ilgili detaylar paylaşılmamış olsa da bu sürecin kısa sürede tamamlanması ve yeni fabrikada faaliyetlere başlanması bekleniyor.

Özellikle Tesla seven milyonlarca Avrupalı vatandaşa böyle bir imkanın sunulması halinde kişiler tercihlerini yeni konsept modellerden yana yapabilir. Tesla tarafından bugüne kadar piyasaya sunulan araçlarda yüksek özelliklerin tercih edilmesi kullanıcıların oldukça ilgi göstermesini sağlamıştı. Bu açıdan bakıldığında Tesla’nın Avrupa'ya yönelik yapacağı faaliyetler Tesla’nın pazarda çok daha güçlü bir hale gelmesini sağlayabilir.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları